Τρίτη, 29 Νοεμβρίου 2016

Ο Ατρόμητος νίκησε τον ΠΑΟΚ 4-3 με ανατροπή από 3-1..!

Επική ανατροπή από τον Ατρόμητο στην Τούμπα, όπου βρέθηκε να χάνει με 3-1, αλλά έφτασε στη νίκη με 4-3 επί του ΠΑΟΚ χάρη σε γκολ του Μαρτίν Τόνσο στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων!

Στο α' ημίχρονο, οι Θεσσαλονικείς πήγαν στα αποδυτήρια με 2-0, έχοντας έναν εξαιρετικό Γκάρι Ροντρίγκες που έκανε τα πάντα στο γήπεδο, πετυχαίνοντας ένα γκολ και βγάζοντας μία ασίστ και άλλες δύο πάσες μισό γκολ, που απέτυχε να τις αξιοποιήσει ο Ευθύμης Κουλούρης.

Στο β' μέρος που ο εξτρέμ του ΠΑΟΚ πέρασε εκτός για προληπτικούς λόγους, όλα άλλαξαν και παράλληλα τα άλλαξε όλα ο Γιώργος Κορακάκης!

Ο Αντονί Λε Ταλέκ έκανε το 2-1, αλλά κόντρα στη ροή του ματς, ο ΠΑΟΚ έκανε το 3-1 και έδειχνε να τελειώνει το παιχνίδι.

Αυτός ο Ατρόμητος, όμως, είχε διαφορετική γνώμη. Ο Κάνιας στο 73' αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη, καθώς σταμάτησε την μπάλα με το χέρι πριν αυτή περάσει τη γραμμή, ο Χαβιέρ Ούμπιντες έκανε το 3-2 και οι τρομεροί Περιστεριώτες, παίζοντας με παίκτη παραπάνω, τα έπαιξαν όλα για όλα, χωρίς μάλιστα να συμβιβαστούν με την ισοπαλία.

Ο Δημήτρης Παπαδόπουλος στο 86' (που αποτέλεσε αλλαγή του Κορακάκη) έκανε το 3-3, έπειτα από ανεπανάληπτο μπιλιάρδο στην περιοχή του ΠΑΟΚ ενώ στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Τόνσο με ιδανικό τελείωμα έκανε το 4-3, χαρίζοντας τον Ατρόμητο μια ανεπανάληπτη νίκη. ΝΟΟΖ